fot. Carfax2/CC/Wikimedia

W szpitalu St Mary’s w Londynie przyszedł na świat królewski potomek. Dziecko przyszło na świat o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu). Noworodek waży ok. 3,8 kg. Rodzice i dziecko czują się dobrze. Matka z synem spędzą nadchodzącą noc w szpitalu.

fot. Carfax2/CC/Wikimedia
fot. Carfax2/CC/Wikimedia

Książę William sam poinformował Elżbietę II, przy pomocy zaszyfrowanego telefonu, że została prababką. Tradycja nakazuje, by o szczęśliwej nowinie ona dowiedziała się pierwsza. Dopiero po zawiadomieniu królowej pałac poinformuje prezydentów, premierów lub monarchów każdego z 54 państw Commonwealthu.

W tym samym czasie, gdy książę William miał rozmawiać z babką, jego osobisty sekretarz miał zawiadomić o wydarzeniu premiera Davida Camerona i niewielką liczbę dygnitarzy, w tym arcybiskupa Canterbury Justina Welby’ego.

Nowy potomek Windsorów jest trzeci w kolejce do królewskiego tronu, zaraz za swoim dziadkiem – księciem Karolem i ojcem – księciem Williamem. Władzę obejmie więc najprawdopodobniej dopiero pod koniec wieku.

Do Księcia Cambridge należeć będzie osobisty majątek najbliższych członków królewskiej rodziny szacowany na kwotę około miliarda dolarów – wyliczyła firma badawcza Wealth-X. Fortuna Elżbiety II wyceniana jest na 660 milionów dolarów. Także dziadek nowego następcy tronu – książę Karol – zostawi wnukowi sporą sumę. Jego osobistą fortunę Wealth-X wycenił na około 370 milionów dolarów. Przy tych kwotach spadek, który Royal Baby odziedziczy po swoim ojcu – księciu Williamie – nie robi już tak wielkiego wrażenia. Jest to jedynie 20 milionów dolarów.

Do potomka Kate i Williama należy też bogate portfolio nieruchomości, wchodzących w skład majątku członków rodziny królewskiej. Oprócz tego przyszły monarcha będzie mógł także czerpać zyski z zarządzania tzw. The Crown Estate. Są to nieruchomości, które formalnie należą do brytyjskiej korony, a ich wartość szacowana jest na ponad 15 miliardów funtów.

Brytyjczycy już od dawna zakładali się o wszystko, co może dotyczyć królewskiego potomka: płeć, kolor włosów, wagę i imię. Szacuje się, że zakłady z okazji narodzin córki lub syna książęcej pary wygenerują jeszcze większe kwoty niż te, które przyciągały miliony Brytyjczyków ponad dwa lata temu, gdy świat przeżywał ślub Williama i Kate.

Handlowcy zdążyli się już przekonać, że pamiątki z wizerunkami królewskiej rodziny to doskonały biznes. Sprzedawały się doskonale zarówno podczas Diamentowego Jubileuszu Królowej, jak i ślubu Williama i Kate.

Szacuje się, że z okazji narodzin dziecka Williama i Kate mieszkańcy Wielkiej Brytanii wydadzą niemal ćwierć miliarda funtów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.