Fot. UM Gdynia/GOSiR

Widowiskowe wyścigi jachtów i atrakcyjne imprezy towarzyszące – Volvo Gdynia Sailing Days to wielki festiwal, który na trwałe zagościł w światowym kalendarzu imprez żeglarskich.

Fot. UM Gdynia/GOSiR
Fot. UM Gdynia/GOSiR

Volvo Gdynia Sailing Days, odbywające się między 17 a 28 lipca 2013 roku, to pierwsze w historii Polski cykliczne międzynarodowe regaty żeglarskie. Są one najważniejszym, obok niemieckiego Tygodnia Kilońskiego („Kieler Woche”), tego typu wydarzeniem w obrębie basenu Morza Bałtyckiego i jedną z pięciu najważniejszych imprez Pucharu Świata rozgrywanych w Europie.

Jednak nadchodzące regaty to nie tylko zmagania na wodzie, lecz także wiele atrakcji na lądzie. W czasie regat w gdyńskiej Marinie funkcjonowało będzie miasteczko Volvo Gdynia Sailing Days, a w nim  uroczystości rozpoczęcia i zakończenia zawodów,  ceremonie wręczenia pucharów zwycięzcom,  konkursy i zabawy z nagrodami,  spotkania ze znanymi żeglarzami, a także – jak wskazuje nazwa regat –
najnowsze modele samochodów volvo.

To jednak nie wszystko – specjalnie dla fanów sportowych emocji zorganizowany zostanie Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Gdynia Sailing Days (20 lipca). W tym samym czasie odbędzie się wielki festyn (20-21 lipca). dla rodzin z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.