Fot. UM Gdynia

Na gdyńskiej plaży Śródmieście, przy kładce prowadzącej do mariny, pojawiły się niestandardowe kosze na śmieci – przypominają peryskopy.

Fot. UM Gdynia
Fot. UM Gdynia

Gdynia jest miastem z morza, a widać to nie tylko w porcie, ale też w mieście. Do stylistyki morskiej nawiązują m.in. budynki przypominające statki czy mała architektura. Na plaży Śródmieście pojawiło się właśnie 20 pojemników na śmieci, które przypominają peryskop i  nawiązują do historycznych elementów wyposażenia statków.

Kosze na odpady zaprojektował Michał Orzelski, który zajął pierwsze miejsce w drugiej edycji konkursu Gdynia City Transformers organizowanego przez Centrum Designu Gdynia. Pojemniki mają odpowiedni ciężar i są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Co bardzo ważne, ich konstrukcja gwarantuje, że odpady nie będą roznoszone przez silniejsze podmuchy wiatru.

W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymali: Mateusz Pruszkowski za projekt Ekokamyki oraz zespół w składzie Wiktor Kurc i Aleksandra Mierzwa za kosze w kształcie boi. W miarę możliwości finansowych w przyszłym roku na gdyńskich plażach pojawią się kolejne designerskie pojemniki. Koszt wykonania dwudziestu peryskopów to ok. 30 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.