GK

Przebudowie Placu Pokoju w Lęborku towarzyszą również inne prace prowadzone w centrum miasta. Kilka dni temu rozpoczęła się kolejna inwestycja miejska. Remontowane są trzy ulice w pobliżu Placu. Kierowcy muszą pogodzić się z utrudnieniami.

GK
GK

Trzy remontowane ulice w centrum Lęborka to: M. Konopnickiej, M. Reja i J.Korczaka. Środki finansowe na ten cel pochodzą z ubiegłorocznego projektu pn. „Gospodarka wodami opadowymi i roztopowymi – budowa i przebudowa systemu odbioru, odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych w Lęborku”, dofinansowanego w 75% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO dla Woj. Pomorskiego na lata 2007-2013.

Wszystkie wymienione uliczki zostaną wyremontowane w podobnym zakresie, który obejmuje budowę kanalizacji deszczowej oraz odtworzenie nawierzchni dróg i chodników.

Na ul. Konopnickiej i Korczaka jezdnia będzie miała nawierzchnię asfaltową, natomiast chodniki wyłożone zostaną kostką kamienną. Ulica Reja wyłożona będzie w całości kamiennym brukiem. Wykonawcą jest firma Pol-Dróg Gdańsk. Zakończenie prac ma nastąpić na koniec września br. Koszt całego zadania wyniesie 1 mln 318 tys. zł.

Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.