Fot. GK

Mieszkańcy Bytowa ustanowili rekord Polski w wędkowaniu. Nad jeziorem Jeleń łowiło wspólnie ryby ponad pięciuset wędkarzy. Właśnie w ten niezwykły sposób Bytowanie postanowili uczcić Pomorski Dzień Rybaka.

Fot. GK
Fot. GK

Choć każdy szanujący się wędkarz stara się łowić ryby w ciszy i samotności, w przypadku bicia rekordu w wędkowaniu o jednym i drugim nie mogło być mowy. Na brzegiem jeziora Jeleń ustawiło się w jednym momencie i zarzuciło przynętę ponad pięciuset wędkarzy.

– Na Kaszubach mamy jedne z najczystszych w Europie jezior. Dlatego to właśnie tu postanowiliśmy ustanowić rekord w wędkowaniu. Podczas zawodów nie można zanęcać, a każda złapana ryba trafia ponownie do wody. W przeciwnym razie tylu wędkarzy wyłowiłoby nam kilka ton ryb – powiedział Adam Leik, zastępca burmistrza Bytowa.   

W takim tłumie  większość wędkujących  nie robiła sobie nadziei na schwytanie wielkiej ryby. Marzył o niej jednak każdy. 

– Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednia przynęta. Myślę, że mój wykopany w ogrodzie na Kaszubach długi i gruby robak będzie doskonały – mówi jeden z wędkarzy.

Choć zwycięzca zawodów złowił tylko trzy dziesięciocentymetrowe płotki, w tym dniu wynik połowów nie był najważniejszy.

– To bardzo fajny pomysł zarówno ustanowienie rekordu w wędkowaniu jak i Dzień Rybaka. Takie święto powinno się odbywać w każdy weekend – mówi inny wędkarz.

Podczas Pomorskiego Dnia Rybaka bytowski rynek zamienił się na kilka godzin w wielki targ rybny. Przez cały dzień mieszkańcy gotowali też wspólnie zupę rybną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.