Fot. Mat. prasowe

Opel Cascada  to chyba najelegantszy produkt gliwickich zakładów Opla. Rasowe cabrio stało się już hitem sezonu w całej Europie.

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Po wielu generacjach kompaktowych kabrioletów na bazie modeli Kadett i Astra, Opel powrócił do starszej tradycji kabrioletów o średnich wymiarach, z czterema miejscami, i miękkim dachem. Cascada daje wyraziste odczucia z jazdy.  Jest w stanie zapewnić je dzięki wyjątkowo sztywnemu nadwoziu, przedniemu zawieszeniu wykonanemu oraz adaptacyjnemu systemowi amortyzatorów.
Przez szeroki rozstaw kół i opływowe kształty, tak charakterystyczne dla Opla, Cascada nawiązuje swoją stylistyką do klasycznej i ponadczasowej elegancji samochodów „Grandes Routières” z czasów ich świetności.
– Większość kabrioletów dobrze wygląda z opuszczonym dachem, lecz wiele z nich z podniesionym dachem wygląda wręcz niezdarnie. Dzięki miękkiemu dachowi wysokiej jakości, który ma doskonałe własności aerodynamiczne i idealny profil, Opel Cascada po zamknięciu nabiera bardzo wyrazistych kształtów – mówi Malcolm Ward, dyrektor działu Designu, zajmujący się stylistyką nadwozia.

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Do wyprodukowania miękkiego dachu Opla Cascada zastosowano wysokiej jakości materiały od wybranych dostawców, którzy zaopatrują najbardziej prestiżowych producentów kabrioletów. Ta konstrukcja wyróżnia się doskonałą izolacją akustyczną, jak również izolacją termiczną, a to dzięki specjalnej warstwie poliestru pomiędzy warstwą zewnętrzną a wewnętrzną okładziną. Elektro-hydrauliczny mechanizm uruchamiany za pośrednictwem przełącznika umieszczonego pomiędzy przednimi fotelami otwiera dach w ciągu 17 sekund przy prędkości nawet 50 km/h — taki wynik plasuje model Cascada pośród najlepszych, jeżeli chodzi o wydajność mechanizmu dachu. Dodatkowo jako standard we wszystkich modelach Cascada zapewniono funkcję zdalnego sterowania zarówno zamykaniem, jak i otwieraniem dachu. Są dostępne trzy kolory dachu, które  można  zgrać z różnymi barwami nadwozia.

Opel Cascada to także wielka przestrzeń bagażowa jak na kabriolet, co umożliwia wykorzystywanie samochodu o każdej porze roku. Wiele dużych, przydatnych schowków rozlokowano wokół kierowcy: w drzwiach, wewnątrz deski rozdzielczej i pod nią oraz — dzięki dostępnemu w standardzie elektrycznemu hamulcowi postojowemu umieszczonemu w konsoli środkowej — właśnie tam, gdzie potrzeba najwięcej miejsca. Minimalna pojemność przy otwartym dachu to 280 litrów oraz 350 litrów, kiedy dach jest zamknięty. Aby można było zwiększyć dostępną pojemność lub aby możliwe było przewożenie szczególnie długich ładunków, model Cascada wyposażono w system FlexFold, który elektrycznie rozkłada i składa tylne siedzenia w proporcji 50:50. Jest to funkcja  niedostępna w większości kabrioletów z twardym dachem.

Cascada dostępna jest  z szeroką gamą jednostek napędowych. Benzynowy silnik 1,4 z turbosprężarką, który  otwiera ofertę, udostępniony jest  w dwóch wersjach mocy: 88 kW/120 KM oraz 103 kW/140 KM. Cena zaczyna się od 111 400 zł.

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.