KPP Lębork

Trwające od wczesnych godzin rannych, działania „Piesi”, zakończyły się mandatami dla kilku pieszych. Ukarane osoby były zaskoczone, że mogą dostać mandat tak jak kierowcy. Działania będą powtórzone, a wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu. 

KPP Lębork
KPP Lębork

Policjanci, prowadzący od wczesnych godzin rannych, na terenie powiatu lęborskiego, działania „Piesi” ujawnili 6 osób, które naruszyły przepisy dotyczące ruchu drogowego. Najczęstszym „grzechem” pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, zdarzali się również piesi „mylący” kolory na sygnalizatorze. Większość z ukaranych, nie kryła zdziwienia, że mogą oni, tak jak kierowcy otrzymać mandat. Wystawione mandaty nie były wysokie i miały bardziej charakter przypomnienia o zasadach ruchu drogowego w zakresie dotyczącym pieszych.

Działania prowadzone w całym województwie pomorskim miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz uświadomienie pieszym, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.