Fot. Policja

Samir S. podejrzany o potrójne zabójstwo w Gdańsku zostanie w areszcie do 15 września. Po przeprowadzeniu jednorazowego badania biegli psychiatrzy stwierdzili, że nie są w stanie wydać jednoznacznej opinii o stanie zdrowia psychicznego podejrzanego. Zostanie on więc przetransportowany na obserwację psychiatryczną.

Fot. Policja
Fot. Policja

Przedłużenie tymczasowego aresztowania wynika przede wszystkim z faktu, iż podejrzanemu grozi duża wysokość kary oraz z konieczności prawidłowego zabezpieczenia postępowania. Gdański sąd postanowił, że Samir S. co najmniej do 15 września posiedzi w areszcie.

Niedługo rozpocznie się też obserwacja psychiatryczna zatrzymanego. W najbliższych dniach zostanie on przetransportowany do ośrodka. Jest to konieczne ponieważ biegli psychiatrzy po jednorazowym badaniu nie byli w stanie jednoznacznie określić stan zdrowia podejrzanego. Obserwacja może potrać nawet około 4 tygodni.

Przypomnijmy. W połowie marca w jednym z gdańskich mieszkań znaleziono ciała trzech osób: 33-letniego Adama K., który zajmował się handlem w internecie i kolekcjonował antyki, w tym zabytkową broń i inne militaria, jego 30-letniej partnerki i ich 16-miesięcznej córki. W czasie sekcji zwłok ustalono, że wszystkie ofiary zginęły od strzałów.

Dzień po odkryciu zwłok funkcjonariusze zatrzymali na jednym z osiedli w Elblągu 32-letniego obywatela Rosji – Samira S. Mężczyzna ten był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu. Policjanci przeszukali jego mieszkanie, znajdując tam m.in. broń i rzeczy pochodzące z miejsca zabójstwa – powiedziała kom. Joanna Kowalik-Kosińska. – Mężczyzna był już spakowany i przygotowywał  się do wyjazdu z Polski.

Rosjanin usłyszał zarzut potrójnego zabójstwa, za co może mu grozić kara nawet dożywocia.

Z ustaleń policji wynika, że Samir S. znał wcześniej Adama K. Łączyła ich wspólna pasja związana ze zbieraniem militariów. Prawdopodobnie motywem zabójstwa był rabunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.