fot. Izoldaw/CC/Wikimedia

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w tym tygodniu odbędzie się szereg interesujących wydarzeń. Sprawdź i wybierz coś dla siebie!

fot. Izoldaw/CC/Wikimedia
fot. Izoldaw/CC/Wikimedia

W wejherowskim muzeum często organizowane są różnego typu wydarzenia, które przyciągają zainteresowanych widzów. W tym tygodniu przygotowano aż trzy różne projekty.

Jutro, 11 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się wystawa ilustracji Aleksandry Baliszewskiej-Walickiej do legend kaszubskich. Legendy zebrane zostały przez Izabelę Trojanowską. Książka ukaże się nakładem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku.

 W środę, 12 czerwca goście będą mogli uczestniczyć w XXXVI koncercie z cyklu „Spotkania z muzyką Kaszub”. Koncert, będzie formą muzycznej i literackiej podróży po Kaszubach. W programie wieczoru znajdą się pieśni m.in. Wacława Kirkowskiego, Jana Trepczyka, Władysława Walentynowicza, Stefana Bieszka, Renaty Gleinert, Jerzego Stachurskiego Tomasza Fopke, Antoniego Sutowskiego oraz wiersze Izydora Gulgowskiego, Franciszka Sędzickiego, Mariana Selina, Alojzego Nagla i Franciszka Fenikowskiego. Początek o godzinie 18.00.

Natomiast w piątek, 14 czerwca w Muzeum odbędzie się promocja książki „Pro memoria” ,której autorem jest Stefan Bieszk (1895-1964).  Zebrał, opracował oraz wstępem i komentarzami opatrzył Józef Borzyszkowski. Laudację wygłosi: dr Justyna Pomierska. Początek spotkania o godzinie 17.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.