KPP Lębork

Wczoraj w Lęborku, za cmentarzem żołnierzy radzieckich znaleziono duży pocisk z czasów II Wojny Światowej. Jego siła rażenia mogłaby wynieść nawet kilkadziesiąt metrów. Niebezpieczne znalezisko zostało zdetonowane na poligonie. 

KPP Lębork
KPP Lębork

We wtorek na policję zadzwonił mężczyzna, który znalazł w lesie, za cmentarzem żołnierzy radzieckich, duży pocisk prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji. Policjanci potwierdzili znalezisko, ogrodzili teren taśmą i zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Drugi patrol pomógł saperom dojechać na miejsce, pilotując ich od granic powiatu. Znalezisko okazało się być pociskiem przeciwpancernym o średnicy 152 mm. Jak określili saperzy pocisk, pochodzący z czasów II Wojny Światowej stanowił realne zagrożenie gdyż jego siła rażenia mogłaby wynieść kilkadziesiąt metrów.

Po zabezpieczeniu znaleziska saperzy pojechali na poligon, gdzie pocisk został zdetonowany.

[youtube_sc url=http://youtu.be/suSksptyr7M]

Policja apeluje do osób, które znajdą przedmioty, wyglądem przypominające pociski lub broń, aby ich nie dotykały, nie próbowały odkopywać tych przedmiotów, tylko natychmiast powiadomiły policję dzwoniąc na numer 112 lub 997.

Galeria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.