KPP Lębork

Policjanci z drogówki tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali 3 pijanych rowerzystów, w tym jednego bardzo agresywnego. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie promil alkoholu. Za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu grozi do roku pozbawienia wolności.

KPP Lębork
KPP Lębork

W niespełna 5 godzin policjanci lęborskiej drogówki zatrzymali trzech rowerzystów jadących pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich 50-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska, zatrzymany na ul. Krzywoustego, miał w organizmie ponad 0,60 promila alkoholu. Ilością posiadanego w organizmie alkoholu nie odbiegał od poprzednika, mężczyzna w wieku 65 lat, który jadąc rowerem drogą krajową nr 6 w Mostach miał prawie promil alkoholu. Trzeciego z mężczyzn funkcjonariusze zauważyli na ul. Długiej w Mostach. Gdy policjanci chcieli przebadać zatrzymanego 59-letniego rowerzystę z Lęborka na alkoteście, ten zaczął być agresywny, odgrażać się policjantom, szarpać się i odmówił badania. Mężczyzna, od którego wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu, co chwila zmieniał zdanie, na temat swojej jazdy rowerem i tego, że pił alkohol. Policjanci musieli siłą doprowadzić go do lekarza gdzie przy użyciu chwytów obezwładniających pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Po uzyskaniu z laboratorium wyników badania krwi na zawartość promili alkoholu w organizmie agresywnego rowerzysty, tak jak pozostali dwaj rowerzyści usłyszy on zarzut jazdy rowerem pod wpływem alkoholu, za co grozi do roku pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.