fot. pogon.lebork.pl

31 maja na boisku „Orlik” przy Pl. Piastowskim z inicjatywy klubu Pogoń Lębork i kibiców ze Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork odbyła się kolejna edycja plenerowo-sportowej imprezy „Dzień Dziecka z Pogonią Lębork”. Dopisała pogoda i uczestnicy na sportowym kompleksie.

fot. pogon.lebork.pl
fot. pogon.lebork.pl

Już na wejściu na „Orlika” czekały sympatyczne dziewczyny malujące twarze w biało-niebiesko-czerwone barwy. Największą popularnością tradycyjnie cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia. Kolejka do niej wydawała się nie mieć końca.

Najważniejsza była jednak aktywności fizyczna i zabawy ruchowe z piłką. Konkurencje sportowe dla dzieci w różnym wieku przygotowali trenerzy Pogoni: Sobiesław Przybylski, Rafał Bartoszek i Łukasz Banaszkiewicz. Pomagali im nasi młodzi piłkarze: Karol Wos, Paweł Labuda, Łukasz Janowicz i Szymon Czyżewski.  Był więc slalom o różnym poziomie trudności, strzał na małą bramkę, konkurs rzutów karnych przy których gimnastykował się młodzieżowy bramkarz Pogoni Patryk Labuda, a także żonglerka.

Wiele emocji wywołała ostatnia konkurencja, strzał piłką w poprzeczkę. O dziwo, w pierwszym podejściu tą sztukę opanowało aż 13 uczestników konkursu, w tym jedna dziewczyna. W drugiej serii wyczyn ten powtórzyły tylko 3 osoby. W nagrodę otrzymali piłki ufundowane przez jednego z kibiców z autografami piłkarzy i trenera Pogoni z seniorskiej drużyny.

„Dzień Dziecka z Pogonią Lębork” to także występy artystyczne. Rytm imprezy wybijała na instrumentach perkusyjnych Grupa Perkusyjna „Tremolo” pod przewodnictwem Wiesława Karpika. Z pokazami tanecznymi wystąpiły też grypy Pani Wiesławy Wojciechowicz – „Maluszki”, „Pink” i „Fever”.

Taki dzień nie mógł oczywiście obejść się bez łakoci. Kartony słodyczy, napoi, cukierki szybko znalazły małych amatorów, a każdy uczestnik sportowej konkurencji otrzymywał słodki upominek.

Dużo ubawu, ale też edukacji i profilaktyki biło ze stoiska wolontariuszy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku. To już drugi raz, gdy podczas imprezy prowadzona jest akcja „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Alkogogle pokazujące upośledzenie zmysłów po zażyciu alkoholu służyły do przeprowadzenia konkurencji zręcznościowych wśród dzieci i młodzieży. Był więc slalom pomiędzy tyczkami, rzuty piłką do kosza i strzały na bramkę. W alkogoglach wszystko przychodziło z trudem i oto chodziło.

Głównym organizatorem imprezy był klub Pogoń Lębork i kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Pogoni Lębork. W imprezę zaangażowany był też Zespół Szkół nr 3, Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”, Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku i Biuro Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Finansowo imprezę wsparło Starostwo Powiatowe w Lęborku – grant na zorganizowanie imprezy sportowe, Urząd Miejski w Lęborku (Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), a także Energa, Łeba Park, Zielona Restauracja, Marcin Krauza i inni sponsorzy indywidualni oraz Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lębork. Bez tych wszystkich podmiotów i osób impreza nie miałaby takiego rozmachu, a nagrody wręczane uczestnikom imprezy nie byłyby tak okazałe.

Gallery

fot. pogon.lebork.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.