fot. GK - archiwum

Już po raz trzeci na boisku „Orlik” przy Pl. Piastowskim odbędzie się impreza sportowo-plenerowa pn. „Dzień Dziecka z Pogonią Lębork”. Start w piątek 31 maja o godz. 15. Impreza potrwa do godz. 17.30.

fot. GK - archiwum
fot. GK – archiwum

„Dzień Dziecka z Pogonią Lębork” to wydarzenie skierowane przede wszystkim do chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych z Lęborka i Powiatu Lęborskiego. – Pomysł na imprezę powstał dwa lata temu podczas rozmów z naszymi sponsorami. Pojawiła się propozycja by klub Pogoń nie tylko czekał na wsparcie innych, ale też dał coś od siebie. Odzew w środowisku Pogoni był bardzo duży, a przy organizacji imprezy pracuje społecznie kilkudziesięciu ludzi. Są klubowi działacze, trenerzy i rodzice z grup młodzieżowych, starsi i młodsi zawodnicy Pogoni i wreszcie kibice – wyjaśnia Wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marcin Gosz.

– Na dzieci czekają konkurencje sportowe, głównie z piłki nożnej. Poziom ich trudności dostosowany jest do wieku dzieci. Będzie coś dla starszych jak i młodszych, a wszyscy otrzymają drobne upominki – zapewnia Janusz Pomorski z sekcji piłki nożnej lęborskiej Pogoni – Najważniejsze w tym wszystkim jest ruch na świeżym powietrzu i dobra zabawa.

Podstawą zabawy będzie szereg konkurencji sportowych dla dzieci z nagrodami. Z piłki nożnej będzie to: tor przeszkód z tyczkami, strzelanie karnych, strzelanie precyzyjne do małej bramki, strzelanie z połowy boiska, żonglowanie czy konkurs na najefektowniejszą piłkarską sztuczkę.  Nie zabraknie występów artystycznych, mi.. Grupy Perkusyjnej TREMOLO czy Grupy Tanecznej „Fever” i „Pink”.

„Zachowaj trzeźwy umysł” to z kolei akcja profilaktyczna, którą przeprowadzą wolontariusze działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Oprócz ulotek i materiałów mówiących o szkodliwości zażywania alkoholu i innych używek prowadzone będą zajęcia z użyciem tzw. alkogogli symulujących upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu.

Na wejściu każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z malowania twarzy (tylko barwy biało-niebiesko-czerwone). Młodsi uczestnicy z pewnością ucieszą się z dmuchanego zamku do skakania, który rozłożony będzie na boisku do koszykówki. Oprócz nagród, upominków dla uczestników konkursów dla wszystkich milusińskich czekać będą napoje i słodycze.

mat. prasowe
mat. prasowe

Głównym organizatorem jest klub Pogoń Lębork, kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Pogoni Lębork, a także Zespół Szkół nr 3, Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” i Biuro Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku.

Finansowo imprezę wspiera Urząd Miejski w Lęborku (Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), Starostwo Powiatowe w Lęborku – grant na zorganizowanie imprezy sportowej, a także Energa, Łeba Park i inni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.