W sobotę, 1 czerwca w Lęborku odbędą się zawody w ramach Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu. Lęborskie zawody są punktowane również w klasyfikacji Polskiej Ligi Dogtrekkingu.

Pies

Dogtrekking to aktywny wypoczynek w towarzystwie swojego psa. Jest  połączeniem biegu na orientację i marszu lub joggingu. Jest skierowany do wszystkich, którzy lubią spacery, bieganie i spędzanie wolnego czasu na powietrzu wraz ze swoim pupilem. Dogtrekking pozwala w towarzystwie swojego wiernego przyjaciela poznawać ciekawe i malownicze miejsca naszego regionu.

Przygotowanie do startu w zawodach nie jest trudne. Wystarczy mieć na sobie wygodne ubranie do spacerowania, buty do chodzenia po lesie, wodę dla psa oraz książeczkę zdrowia lub świadectwo szczepienia swojego psa. Warto też mieć ze sobą kompas, gdyż trasę przejścia uczestnicy wytyczają sami, wyszukując alternatywne drogi i szlaki. Trzeba też zabrać ze sobą telefon komórkowy, natomiast nie wolno korzystać z nawigacji GPS.

Program zawodów:
11:00 – 12:30 rejestracja zawodników, odprawa weterynaryjna (obowiązkowa)
12:30 – 12:55 odprawa techniczna (obowiązkowa)
13:00 start zawodników na wszystkich dystansach

Rozdanie nagród i uhonorowanie zawodników odbywa się po powrocie wszystkich uczestników danej kategorii. Zawody w Lęborku organizowane są pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

Zapisy są prowadzone poprzez formularz zgłoszeniowy lub przed startem w Biurze  Zawodów. Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy są dostępne na stronie www.pomorskidogtrekking.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.