lew.lebork.pl

W sobotę, 25 maja w Lęborku po raz pierwszy odbędzie się wielka, spektakularna Nocna Masa Krytyczna pod hasłem „Daj się zauważyć”. Zbiórka o godzinie 21.30 pod galerią Delfino!

lew.lebork.pl
lew.lebork.pl

Każdy, kto uwielbia jeździć na rowerze, a przy tym solidnie dba o bezpieczeństwo swoje i innych powinien wziąć udział w sobotniej imprezie. Wszyscy wiemy o tym, że rowerzysta musi być dobrze oświetlony, gdyż dzięki temu jest widoczny dla innych użytkowników drogi. Jeśli tego brakuje wycieczka rowerowa jest dużym ryzykiem. Właśnie po to by uświadomić rowerzystom tę istotną sprawę w Lęborku jest organizowana Nocna Masa Krytyczna.

Poza tym ważnym przesłaniem, impreza na pewno przyniesie wiele niesamowitych wrażeń. Nie dość, że sam widok kilkuset oświetlonych rowerzystów jadących pod osłoną nocy będzie już niezapomnianym widokiem, to na uczestników czeka wiele niespodzianek.

Nocna Masa Krytyczna będzie odbywała się w bardzo wolnym tempie dzięki czemu udział w niej mogą wziąć wszyscy bez względu na wiek, gdyż na pewno każdy poradzi sobie z pokonaniem wyznaczonej trasy.

W lęborskiej imprezie weźmie też udział Maciej Stawinoga znany również jako Odblaskowy Anioł. Jako gość honorowy poprowadzi Nocną Masę Krytyczną. W przeszłości Maciek był świadkiem przykrego wypadku na drodze. Od tamtej pory jeździ po całym kraju na rowerze z przyczepką, oklejając odblaskami rowery napotkanych rowerzystów i uświadamiając szczególnie tym najmłodszym, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie na drodze. „Anioł” to postać znana z radia i telewizji. Jego przesłanie i losy można też śledzić na kanale „YouTube” lub jego stronie internetowej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.