fot. KPP Lębork

Oskar i Kuba – jedenastolatkowie, którzy być może zapobiegli wybuchowi gazu w jednym z lęborskich bloków, a także funkcjonariusz policji Marcin Majchrzak, który uwolnił autobus zatrzymany między szlabanami na przejeździe w Mostach – spotkają się z wojewodą pomorskim Ryszardem Stachurskim.

fot. KPP Lębork
fot. KPP Lębork

Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski znalazł czas dla trzech osób aby osobiście pogratulować im swoich szybkich reakcji i wysłuchać relacji z tamtych dni, w których stali się bohaterami. Przed kilkoma tygodniami wracający ze szkoły chłopcy poczuli w mieszkaniu jednego z nich silną woń gazu. Oskar i Kuba natychmiast zakręcili kurek, otworzyli okna, aby przewietrzyć pomieszczenia i wezwali odpowiednie służby.

Na miano bohatera zasługuje również funkcjonariusz policji, który widząc uwięziony na przejeździe w Mostach autobus wyłamał szlaban i uwolnił pojazd. Wojewoda chce wysłuchać relacji bohaterów i pogratulować im obywatelskiej postawy. Na gości czekają również drobne upominki – informuje Roman Nowak, Rzecznik Prasowy Wojewody Pomorskiego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.