Parkuj prawidłowo albo otrzymasz mandat

09 maja 2013r. | Drukuj

Od wczoraj lęborska drogówka wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzi działania PARKOWANIE.  Przez pierwsze dwa dni działań mundurowi będą pouczać źle parkujących kierowców, natomiast w piątek tym ,którzy nie stosują się do przepisów, grożą wysokie mandaty.

KPP Lębork

KPP Lębork

Policjanci lęborskiej drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi od 8 do 10 maja prowadzą działania informacyjno-represyjne “PARKOWANIE”. Celem działań jest skuteczne egzekwowanie od kierujących zasad zatrzymania oraz postoju na obszarze miasta,  zasad postoju w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie powstawaniu utrudnień w ruchu spowodowanych nieprawidłowym postojem pojazdów.

Działaniami zostało objęte całe miasto Lębork ze szczególnym uwzględnieniem miejsc narażonych na nieprawidłowości związane z parkowaniem pojazdów wskazanymi w większości we wnioskach społecznych oraz wynikających z codziennej obserwacji mundurowych.

Przez pierwsze dwa dni działań mundurowi będą pouczać źle parkujących kierowców poprzez wkładanie za wycieraczkę pojazdu, ulotek informacyjnych przypominających przepisy dotyczące zatrzymywania i prawidłowego parkowania. W piątek mundurowi zapowiadają natomiast dla najbardziej opornych kierowców działania typowo represyjne, stosując zasadę “zero tolerancji” i wysokie mandaty.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz