fot. GK

Początki kariery mogą być trudne w każdej profesji. Przekonali się o tym najlepiej dwaj młodzi włamywacze z powiatu słupskiego. Być może z powodu młodego wieku zgubiła ich niepohamowana ochota na słodycze. Tuż po włamaniu do sklepu z cukierkami przestępcy raczyli się w drodze do domu ukradzionymi właśnie słodyczami. Zgubiły ich pozostawione po drodze… papierki po cukierkach.

fot. GK
fot. GK

To miał być pierwszy poważny skok w ich życiu. 16 latek i 17 latek z powiatu słupskiego postanowili włamać się do wiejskiego sklepu w Możdżanowie. Młodzieńcy przepiłowali kraty, wyważyli okno i dostali się do sklepu. Ich łupem padły przede wszystkim słodycze i alkohol. Jako że skok był doskonale zaplanowany i udało się go zrealizować bez najmniejszych przeszkód, nastolatkowie już w drodze do domu z łupem rozkoszowali się sukcesem i słodyczami. I to właśnie one doprowadziły ich do zguby.

– Policjanci gdy prowadzili oględziny miejsca włamania zauważyli dużą liczbę papierków co cukierkach. Spostrzegli też że porozrzucane papierki prowadzą wprost do pobliskiej posesji. Gdy poszli ich śladem, w jednym z gospodarstw znaleźli cały ukradziony ze sklepu towar. Funkcjonariusze szybko też zatrzymali obu młodych przestępców – relacjonuje podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Szybkie aresztowanie cukierkowych skrytożerców zaskoczyło nie tylko samych przestępców, ale także poszkodowaną właścicielkę sklepu. Pani Aneta ma nadzieję przebiegłość policjantów będzie przestrogą dla kolejnych włamywaczy.

– Całe szczęście, że złodzieje zostawili taki trop. Mam nadzieję, że szybkie aresztowanie przestępców odstraszy kolejnych złodziei – mówi Aneta Kostrzewa, właścicielka sklepu.

Dla cukierkowych złodziei pierwszy w życiu skok będzie miał na pewno gorzki smak. O losie 16 latka zdecyduje sąd rodzinny. 17 latek będzie odpowiadał przed sądem jak osoba dorosła. Za włamanie i kradzież grozi mu do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.