KPP Lębork

We wtorek policjanci z Lęborka przeprowadzili w Zespole Szkół w Redkowicach spotkanie z rodzicami na temat środków odurzających, przemocy oraz zagrożeń w sieci. Wizyta miała charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi rodziców na problemy w szkole i domu na jakie mogą być narażone ich dzieci.

KPP Lębork
KPP Lębork

We wtorek policjanci zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Redkowicach na spotkanie z rodzicami gimnazjalistów w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych na temat zagrożeń środkami odurzającymi, przemocą oraz cyberprzemocą. W spotkaniu wzięło udział około 60 rodziców oraz dyrekcja, pedagodzy i nauczyciele. W pierwszej części spotkania policjantka zajmująca się problematyką przemocy domowej i prewencją kryminalną opisała zachowania młodzieży na jakie należałoby zwrócić uwagę w przypadkach podejrzeń zażywania przez młodzież środków odurzających, papierosów i tabaki. Poinformowała również rodziców o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach popełnienia przez nich czynów karalnych. Policjantka zwróciła również uwagę uczestników spotkania na temat problemu przemocy domowej oraz zaprezentowała kilka spotów ogólnopolskich kampanii przeciw przemocy w szkole oraz przemocy domowej. Drugą część spotkania przeprowadził policjant, który przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania Internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku. Policjant zasygnalizował również rodzicom, aby zwiększyli kontrolę treści oraz czasu jaki spędzają ich dzieci w Internecie. Mówił również by zwracano uwagę na gry w jakie grają ich dzieci oraz by ograniczano czas grania, gdyż zgodnie z oznaczeniami PEGI (Pan European Game Information), zaniechanie może często prowadzić u dzieci i młodzieży do zachowań narażających ich do konfliktu z prawem lub wpływać na zachowanie nieakceptowane społecznie.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z Internetu. Podobne spotkania odbyły się już w kilku szkołach i policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, funkcjonariusze chętnie przekażą swoją wiedzę rodzicom i nauczycielom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.