fot. GK

3500 osób, które w tym roku skończą gimnazjum, stanie przed decyzją: co dalej z moją edukacją? Aby ułatwić im podjęcie decyzji, Miasto Gdańsk przygotowało „E- poradnik gimnazjalisty 2013”, w którym znajduje się oferta gdańskich placówek oświatowych.

To pierwsza taka publikacja udostępniona w wersji elektronicznej. – Od 2007 roku, przez kolejnych 5 lat, wydawaliśmy „Poradnik gimnazjalisty” w formie drukowanej broszury, która bezpłatnie trafiała do rąk wszystkich absolwentów gimnazjów z Gdańska, Sopotu i Pruszcza Gdańskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pokolenia sieci, zmieniliśmy formę publikacji na elektroniczną, co zwiększa dostępność do informacji i przynosi oszczędność w wysokości około 50 tysięcy złotych – podkreśla Regina Białousów, dyrektor Wydziału Edukacji UMG.

fot. GK
fot. GK

W e-Poradniku uczniowie stojący przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i ich rodzice znajdą m.in.: katalog ofert gdańskich szkół: liceów, szkół zawodowych i specjalnych; informacje o pomocy w wyborze szkoły – wykaz placówek zajmujących się doradztwem zawodowym; informacje o zasadach i przebiegu rekrutacji, a dla uczniów spoza Trójmiasta przygotowano informacje o bursie i internatach. Poradnik dostępny jest dostępny pod adresem: http://www.gdansk.pl/e-poradnik_gimnazjalisty

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.