fot. GK

Tradycyjnie, w dniach 2 i 3 maja w Lęborku odbędą się obchody związane z Dniem Flagi RP (2 maja) i Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja (3 maja).

fot. GK
fot. GK

W ramach majówki w dniu 1 maja o godz. 12.00 spod Starostwa wyruszy XI Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów „Jesteśmy w Unii”. Tego dnia o godz.  11.00 w lasku przy stadionie miejskim odbędą się także Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Konstytucji 3 Maja.

2 maja o godz. 10.00 przed siedzibą Starostwa odbędzie się podniesienie flagi oraz montaż słowno-muzyczny w wykonaniu MDK i koncert melodii patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”.

3 maja o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w kościele NMP Królowej Polski, o godz. 13.00 zaplanowano przemarsz pod Obelisk Niepodległości, a ok. 13.20 uroczystość pod Obeliskiem.

W programie: Gaude Mater Polonia w wykonaniu Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”, Hymn Państwowy, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1, wystąpienie Burmistrza Lęborka, salwa honorowa w wykonaniu 1 batalionu zmechanizowanego w Lęborku, złożenie kwiatów i na zakończenie wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „ZL”.

Po uroczystości o godz. 14.00 odbędzie się Festyn rodzinny w parku za Starostwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.