KPP Lębork

Policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili kontrolę autobusów przed wycieczką z dziećmi. Mundurowi sprawdzili stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie oraz dokumentację kierowców.

KPP Lębork
KPP Lębork

W ostatnim czasie wzrasta ilość wycieczek autokarowych, co wiąże się wezwaniami lęborskich policjantów do przeprowadzania kontroli tych pojazdów. Korzystając z trwających do 30 kwietnia wspólnych działań Policji i ITD na drogach powiatu lęborskiego, policjanci na jedną z takich kontroli pojechali właśnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. W czasie kontroli trzech autokarów wyjeżdżających na wycieczkę z dziećmi, mundurowi sprawdzili stan techniczny, wyposażenie oraz dokumentację wymaganą przy przewozie osób. Policjanci i inspektorzy ITD nie ujawnili żadnych nieprawidłowości i dzieci wraz z opiekunami mogły bezpiecznie pojechać na wycieczkę.

Coraz częściej do lęborskiej policji zgłaszają się osoby prywatne, szkoły i i instytucje z prośbami o przeprowadzenie kontroli autokarów przez wyjazdami. Funkcjonariusze zapewniają, że zgłoszone wcześniej kontrole będą realizowane. Jednocześnie policja prosi o zgłaszanie tego typu kontroli z dużym wyprzedzeniem, nawet tygodniowym, tak aby móc zaplanować odpowiednią ilość policjantów do sprawdzania autokarów.

W celu wcześniejszego zgłoszenia kontroli autokaru można dzwonić na nr 59 8634 853 w godzinach  8-15 lub wysłać pismo w takiej sprawie faxem pod nr 59 8634 825/846, bądź też wysłać je na adres mailowy lęborskiej policji – kpplebork@pomorska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.