fot. Komitet Budowy Pomnika

18 maja w Lęborku odbędzie się poświęcenie pomnika papieża Jana Pawła II. Społeczny Komitet Budowy Pomnika zaprasza wszystkich mieszkańców, sympatyków i darczyńców na rzecz budowy pomnika. Na uroczystości związane z tym historycznym wydarzeniem zaproszony został Jego Ekscelencja ks. bp. Ryszard Kasyna.

fot. Komitet Budowy Pomnika
fot. Komitet Budowy Pomnika

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. O godzinie  17.00 w parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Lęborku, skąd po mszy św. przemaszerujemy ulicami miasta na miejsce poświęcenia pomnika. Po głównych uroczystościach czas będą umilać nam ulubione pieśni papieża oraz usłyszymy homilie wygłoszone przez Ojca Św. podczas licznych pielgrzymek do Ojczyzny.

– Prawie czterometrowy pomnik projektu dr Tomasza Sobisza w otoczeniu nowej zieleni stanie za obeliskiem upamiętniającym 20- lecie pontyfikatu Ojca Świętego. Dlatego 23 kwietnia ponad 27 tonowy obelisk został przesunięty o kilka metrów w prawą stronę na swoje nowe miejsce – tłumaczy Teresa Pranga, rzecznik prasowy Społecznego Komitetu Budowy Pomnika JP II w Lęborku. – Będzie on stanowił integralną część miejsca, gdzie już 18 maja odbędą się uroczystości poświęcenia pomnika Ojca św – dodaje.

U stóp postaci papieża umieszczona zostanie inskrypcja, a wokół pomnika ułożona zostanie w trzech kręgach kostka kamienna na lekkim podwyższeniu terenu. Pomnik będzie oświetlony.

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Jana Pawła II kontynuuje sprzedaż cegiełek na budowę pomnika. Informujemy wszystkich,  iż do tej pory zebrana została suma opiewająca na ponad 133 tysiące PLN.

Imiona i nazwiska wszystkich darczyńców  znajdą się na listach, które zostaną wydrukowane w dwóch egzemplarzach . Jeden egzemplarz zostanie przekazany na zabezpieczenie i przechowanie władzom miasta, a drugi umieszczony będzie w mosiężnej tubie i zamurowany u stóp pomnika Ojca Świętego. Sympatycy budowy będą mieli możliwość wsparcia finansowego naszego pomnika poprzez zakup cegiełek, które będzie można nabyć u wolontariuszy lub skarbnika Społecznego Komitetu Budowy Pomnika JP II, pana Andrzeja Gada – nr telefonu 531-788-225 lub wpłacić na konto budowy pomnika, nr konta: BGŻ S.A. Oddział Lębork 03203000451110000002311270

– Zapraszamy też do odwiedzania strony internetowej www.jp2.lebork.pl przez wszystkich darczyńców i prosimy o sprawdzenie poprawności pisowni swojego imienia i nazwiska – mówi Teresa Pranga.

Galeria

4 KOMENTARZE

 1. a przecież mówił ten Wielki Człowiek: „Nie budujcie mi pomnikow. Zróbcie coś dobrego”.
  A my/wy/oni go nie słuchają.
  Pomnikomania Jano Pawłowo Druga kwitnie w najlepsze…
  Niestety.

 2. Nie budujemy pomników papieżowi, ale dla ludzi, którzy przyjdą po nas, aby wiedzieli, że żył kiedyś ten Wielki Człowiek.

 3. Dziki co Cię obchodzi na co ja wydają swoje pieniądze ?
  Zrezygnowałem z kilku poobiednich piw i wykupiłem cegiełkę – tak też zapewne zrobiło wielu innych
  A ty pij swoje piwo – i nikt Ci nie zarzuca ze nie robisz nic dobrego

 4. @suzanne
  jeśli nie zachowamy pamięci o Janie Pawle II w sercach, to nie pomogą żadne pomniki. Budowa kolejnego poprawia chyba tylko ego organizatorów. Czy w ogóle pamięta się Jego prośbę dot. stawiania Mu czegokolwiek:”Nie stawiajcie mi pomników, zróbcie coś dobrego”

  @Koxovy
  masz rację, ze swoimi pieniędzmi możesz robić co zechcesz. Nawet dać na pomnik. Ale czy na pewno jest to jedyny sposób aby uczcić naszego Wielkiego Rodaka? Może spróbuj zrobić coś dla innych, np. popracuj jako wolontariusz w jakimś hospicjum czy domu starców. Wtedy wypełnisz Jego prośbę: „Zróbcie coś dobrego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.