KPP Lębork

Antyterroryści z Gdańska, specjalna grupa minerska z lęborskiej policji oraz kilkunastu policjantów z Lęborka i służby ratunkowe zabezpieczali miejsce znalezienia ładunku wybuchowego w jednej z fabryk na terenie miasta. Znaleziony ładunek został zdetonowany…Spokojnie, to  były tylko ćwiczenia.

KPP Lębork
KPP Lębork

Kilka minut przed godz. 11.00 dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o wybuchu pieca w fabryce frytek. Policjanci wraz z pogotowiem i strażą pożarną natychmiast pojechali na miejsce, aby pomóc w ewakuacji załogi zakładu. Po zakończeniu akcji gaśniczej patrol poinformował dyżurnego o znalezieniu podejrzanie wyglądającego pakunku z zegarem i wystającymi przewodami. Natychmiast skierowano tam patrol wyspecjalizowanych policjantów rozpoznania minersko-saperskiego z Lęborka, którzy potwierdzili, że znaleziona paczka może być bombą. Zgodnie z procedurami przewidzianymi na takie okoliczności wezwano grupę minerską SPAP KWP Gdańsk. Grupa wyszkolonych antyterrorystów z Gdańska przy pomocy specjalistycznego sprzętu przeniosła ładunek i go zdetonowała. W czasie pracy policyjnych saperów, policjanci z Lęborka zabezpieczali teren i kierowali ruchem w związku ze zorganizowanymi objazdami. Droga krajowa nr 6 od Mostów do ronda Jana Pawła II była zamknięta dla ruchu pieszego i kołowego, gdyż istniało zagrożenie wycieku amoniaku składowanego w fabryce, w przypadku niekontrolowanego wybuchu znalezionego ładunku.

Na szczęście cała akcja była ćwiczeniami i miała na celu sprawdzenie sprawności działania służb ratunkowych w przypadkach tego typu zagrożenia. Działania przebiegły sprawnie i pokazały, że wszystkie biorące udział w akcji służby, łącznie z pracownikami ochrony fabryki, potrafią szybko przeprowadzić ewakuację osób i zabezpieczyć teren. Akcja była obserwowana przez policjantów ze Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i została dobrze oceniona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.