KPP Lębork

Wczoraj na drogach powiatu lęborskiego prowadzone były działania „Prędkość”. Akcja przebiegła spokojnie. Mandatami ukarano tylko 17 kierowców. 

KPP Lębork
KPP Lębork

Wtorkowe działania „Prędkość” zakończone. W działania zaangażowani byli policjanci lęborskiej drogówki „uzbrojeni” w najnowszy nabytek – laserowy miernik prędkości, przenośny radar „Iskra” oraz wideokamerę w nieoznakowanym radiowozie. Akcja była prowadzona od godz. 6.00 do 22.00. W tym czasie mundurowi ukarali tylko 17 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Taki wynik świadczy o wzroście świadomości użytkowników dróg. Policjantów w białych czapkach można było napotkać na drodze krajowej nr 6 oraz drodze wojewódzkiej 214, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów dotyczących prędkości. Działania przebiegły spokojnie i bezpiecznie, nie doszło do rekordowych przekroczeń prędkości, a kierowcy zatrzymywani za zbyt „ciężką nogę”, bez dyskusji przyjmowali wymierzone kary wraz z punktami karnymi.

Dla policjantów z Lęborka taki wynik działań jest zadowalający, gdyż karanie kierowców wysokimi mandatami nie cieszy mundurowych. Działaniami takimi jak wczorajsze, funkcjonariusze chcą w sposób prewencyjny oddziaływać na zachowania kierowców i zmuszać ich do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Biorąc pod uwagę ostatnio przeprowadzone na terenie naszego powiatu działania, zauważalny jest spadek liczby kierowców z „ciężką nogą”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.