KPP Lębork

W sobotę policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z motocyklistami przypominali kierowcom o rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Zatrzymywanym kierowcom wręczane były naklejki Polskiego Ruchu Motocyklowego o treści „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

KPP Lębork
KPP Lębork

W sobotę od godz. 9 policjanci z lęborskiej drogówki na policyjnych motocyklach Yamaha Fazer wspólnie z motocyklistami dwóch klubów Right Riders IPA Poland Region Lębork oraz MotoLegion Lębork prowadzili działania mające na celu przypomnienie innym użytkownikom ruchu o rozpoczętym sezonie motocyklowym. W dwóch punktach kontrolnych policjanci zatrzymywali kierowców samochodów i wspólnie z motocyklistami wręczali im naklejki o treści „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” promujące ogólnopolską akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego. Wśród członków lęborskiego klubu Right Riders IPA Poland jest m.in. wielu policjantów jak również emerytowanych funkcjonariuszy policji, którzy w sobotnie przedpołudnie poświęcili swój wolny czas na udział w akcji.

W trakcie działań rozdano kierowcom 200 naklejek, o których naklejenie na pojazdach prosili organizatorzy działań. Sobotnia akcja policji i motocyklistów spotkała się z dużą akceptacją zatrzymywanych i obdarowywanych kierowców. Tegoroczna edycja jest już drugą, do której włączają się lęborscy policjanci i z pewnością nie ostatnią. Jak uważają policjanci każda forma przypominania kierowcom o motocyklistach na drodze jest dobra, bo zmniejsza ilość tragicznych zdarzeń na drogach z udziałem użytkowników jednośladów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.