KPP Lębork

Lęborscy policjanci spotkali się z młodzieżą uczęszczającą do gimnazjum w Bukowinie i rozmawiali z nią na temat zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających, przemocy oraz bezpieczeństwa w internecie. Wizyta miała charakter prewencyjny, mający na celu zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje niewłaściwych zachowań młodzieży.

KPP Lębork
KPP Lębork

W piątek policjanci z Lęborka zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Bukowinie na spotkanie z gimnazjalistami w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych na temat zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających, przemocy, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

W pierwszej części spotkania policjantka zajmująca się problematyką przemocy i prewencją kryminalną omówiła konsekwencje zażywania przez młodzież środków odurzających, w tym dopalaczy. Przedstawiła również problem związany z nękaniem i przemocą psychiczną w szkole. Poinformowała o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach popełnienia przez nich czynów karalnych. Drugą część pogadanki poprowadził policjant, który przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku przy korzystaniu z portali społecznościowych. Ponadto omówiono tematykę związaną z zabezpieczaniem dostępu do swoich kont na portalach społecznościowych oraz poczty w celu zapobiegania włamaniom. Policjanci powiedzieli również o aspektach prawnych i odpowiedzialności karnej za czyny związane z tego typu przestępczością.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę uczniów na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z internetu. Podobne spotkania odbyły się już w kilku szkołach i policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, policjanci chętnie przekażą swoją wiedzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.