fot. sxc.hu

Wszystkie gminy przyjęły uchwały śmieciowe, powiadomił Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego. Oznacza to iż wszyscy mieszkańcy województwa pomorskiego powinni znać już szczegóły ustawy śmieciowej, przede wszystkim stawki za wywóz odpadów.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

W przypadku dwudziestu miast i gmin Wojewoda Pomorski wystosować musiał wezwania do uchwalenia stosownych regulacji w terminie do 31 marca br. Ponaglenie okazało się skuteczne. Samorządy wywiązały się z obowiązku. Wojewoda nie będzie musiał więc wydawać zarządzeń zastępczych i ustalać m.in. stawek oraz metod naliczania opłat za wywóz odpadów komunalnych – poinformował Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego.

– Już wszystkie samorządy województwa pomorskiego przyjęły pakiet uchwał, do wdrożenia których zobowiązała je znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – dodał w poniedziałkowym komunikacie prasowym Nowak. Nadzór w zakresie zgodności z prawem uchwał, o których mowa, sprawowała będzie Regionalna Izba Obrachunkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.