fot. SP w Popowie

3 kwietnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Popowie odbył się II Konkurs Wiedzy o Kaszubach pod tytułem „Dawne życie na Kaszubach” adresatami tego konkursu  byli uczniowie klas I-III. Na finał ze wszystkich szkół gminy Cewice przybyły 6-osobowe drużyny.

fot. SP w Popowie
fot. SP w Popowie

Zadania konkursowe polegały na odgadywaniu, nazywaniu, malowaniu, demonstrowaniu  prac codziennych, przedmiotów codziennego użytku, rozpoznawaniu dawnych zawodów, śpiewaniu najbardziej znanych na Kaszubach pieśni.  Komisja konkursowa w składzie: Adam Nowak, Katarzyna Dampc i Regina Szczupaczyńska bacznie obserwowała zmagania 6 zespołów.

Wielką zabawą dla dzieci było darcie pierza, w które zaangażowani byli też opiekunowie drużyn, jak również goście. Nagrodą był uścisk Pana Prezesa. Podczas pracy komisji uczniowie udali się na  poczęstunek.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Wójta Gminy Cewice, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Cewicach oraz Powiat Lęborski, który wsparł oddział ZKP w Cewicach w realizacji zadania publicznego w ramach działania „Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności powiatu lęborskiego”  – tytuł „Konkurs dla dzieci szkół podstawowych „Dawne życie na Kaszubach”

Nagrodą główną dla wszystkich uczestników finału jest wyjazd do skansenu w Swołowie. Oprócz zwiedzania skansenu uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych.

Organizatorzy konkursu: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Cewice oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie serdecznie dziękują wszystkim instytucjom i ludziom dobrej woli oraz Stowarzyszeniu „Rozwój Sołectwa Popowo” za pomoc w zorganizowaniu tego konkursu.

Patronem medialnym wydarzenia była Gazeta Kaszubska.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.