fot. Sławomir Łukaszuk - archiwum

Lęborski Klub Fotograficzny działający przy Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” zapraszają wszystkich chętnych 20 kwietnia (sobota) o godz. 1000 do Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy Al. Niepodległości 6, na czwartą edycję „Photo Day”.

fot. Sławomir Łukaszuk - archiwum
fot. Sławomir Łukaszuk – archiwum

Tym razem, miłośnicy fotografowania będą mieli niepowtarzalną okazję do wykonania zdjęć w lęborskim muzeum. Inspiracje do ciekawych ujęć, uczestnicy wspólnego fotografowania będą mogli znaleźć między innymi na wystawie archeologicznej „Odkrywanie przeszłości” – ukazującej materialne pozostałości człowieka w czasach, z których nie znamy źródeł pisanych (epoka: kamienia, brązu, żelaza). Oglądać i fotografować będzie można eksponaty związane z historią Lęborka i Ziemi Lęborskiej od wczesnego średniowiecza po okres lokacji miasta przez Zakon Krzyżacki oraz rozwój miasta jako ośrodka administracji i władzy lokalnej. Zabytki meblarstwa, zbiory naczyń, militaria oraz mapy, z pewnością pobudzą naszą wyobraźnię. Do dyspozycji będzie również gabinet numizmatyczny ze „skarbem Lęborka”, gabinet Paula Nipkowa i wystawa etnograficzna.

Zobacz także: Lęborski Mechanik na zdjęciach. Wernisaż wystawy po Photo Day >>

Niewątpliwą gratkę stanowić będzie prezentowana w Galerii „Strome schody” wystawa pt.: „Dzieciństwo. Ślady i skarby,” prezentująca eksponaty z Rumunii, Francji i Polski.

Efekty wspólnego fotografowania wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania w CIT „Brama Kaszubskiego Pierścienia”, a wybrane prace każdego uczestnika „Photo Day” zostaną zamieszczone na stronie LKF i Facebooku. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie fotograficznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.