Kaszubska Mega-pisanka/UM Wejherowo

Jak co roku na wejherowskim rynku stanęła ogromna pisanka w kaszubskie wzory. Nadaje charakter Świąt Wielkanocnych oraz jest dodatkową atrakcją dla mieszkańców i turystów. Również w tym roku po raz pierwszy 2-metrową pisankę można podziwiać w Żukowie

Kaszubska Mega-pisanka/UM Wejherowo
Kaszubska Mega-pisanka/UM Wejherowo

Kaszubska Mega-pisanka wpisała się już w krajobraz wejherowskiego rynku. Co roku podkreśla okres Świąt Wielkanocnych oraz region. Cała pisanka udekorowana jest w kaszubskie wzory. – Mega-pisanka ma przede wszystkim cieszyć oczy mieszkańców i ich gości. Stanowi dodatkową atrakcję turystyczną i nadaje miastu odświętny charakter. Szczególnie lubiana przez dzieci zachęca do wiosennych spacerów po wejherowskiej starówce – podkreśla prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Również ogromną, bo aż 2-metrową, pisanką może pochwalić się Żukowo. 29.03.2013 stanęła na skwerze przed Urzędem Gminy Żukowo. Dekorację, która jest odwzorowaniem żukowskiego haftu, wykonała członkini Koła Gospodyń Wiejskich z Łapina Gabriela Fryauf razem z gospodyniami Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Żukowo. Pisankę będzie można podziwiać do połowy kwietnia.

fot. UG Żukowo
fot. UG Żukowo

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.