fot. UM Łeba

Kilkaset osób wzięło udział w jednej z największych imprez nordic walking organizowanych w naszym kraju. Mistrzostwa już po raz drugi odbyły się w Łebie.

fot. UM Łeba
fot. CIT Łeba

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: pięcio i dziesięciokilometrowy. Na krótszym zwyciężył Tomasz Kozakowski z czasem: 31 min. 58 s. oraz Alicja Lisowska: 35 min. 12 s. Na dłuższym natomiast Marek Dołęgowski z czasem: 64 min. i 18 s. oraz Elżbieta Wojciechowska: 66 min. i 31 s. Jednakże każdy zawodnik został nagrodzony specjalnie zaprojektowanym na tę okazję pamiątkowym medalem tuż po przekroczeniu mety.

– Chcieliśmy ponownie zorganizować imprezę będącą swoistym świętem sportu. Miały to być zawody zrzeszające różnych ludzi, o różnych zainteresowaniach, pochodzących z różnych miejsc, których łączy wspólna pasja – Nordic Walking. Z tego co słyszałam cel ten udało nam się osiągnąć – podsumowała wydarzenie Elżbieta Pietruszewska, organizator Mistrzostw.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się na hali sportowej ŁTO w Łebie. Za pierwsze trzy miejsca w swojej kategorii wiekowej każdy zwycięzca otrzymał puchar i ręcznie wykonaną palmę wielkanocną. Dodatkiem były także okazjonalne monety wybite przez Mennicę Polską, sponsorowane przez firmę Auto-Mobil z Wejherowa. Odznaczenia wręczali: Andrzej Strzechmiński, Burmistrz Miasta Łeby wraz z przedstawicielkami Zdrowotelu Łeba i jednocześnie organizatorkami zawodów Elżbietą Pietruszewską i Dorotą Sosnowską. Po przyznaniu zaszczytnych miejsc nastąpił czas na rozlosowanie upominków ufundowanych przez sponsorów. Można było otrzymać kije, kubki, perfumy, zestawy herbat i wiele innych, warto więc było zaczekać do końca.

– Cieszę się, że impreza tak efektywnie promująca aktywny styl życia odbywa się z dużym sukcesem w Łebie. Jest to wspaniała okazja, aby nasi goście poznali uroki tego miasta i nie ograniczali się tylko do leżenia na plaży. W dalszym ciągu będę wspierał inicjatywę promowania Nordic Walking i mam nadzieję, że już w najbliższym czasie doczekamy się w Łebie kolejnej imprezy związanej z chodzeniem z kijami – mówił po zawodach Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby.

W dzień zawodów 23. marca 2013 roku było mroźno, na plaży wiało i miejscami było ślisko, świeciło jednak słońce. Takie też były wcześniejsze prognozy, mimo to w II Mistrzostwach startowało prawie 300 osób. W błędzie byli ci, którzy obawiali się tej pogody, gdyż w czasie imprezy była ona jak na zamówienie, a lekki mróz był potrzebny, aby nie było chlapy. Cała trasa została solidnie odśnieżona, wszystkie niebezpieczne miejsca zagrodzone lub wyraźnie oznaczone. Czujni organizatorzy nawet na lodzie przy brzegu morskim umieścili ostrzeżenia. Ponadto pomoc medyczna i łebscy harcerze ubezpieczali uczestników. Trasa zawodów była identyczna jak w zeszłym roku, tylko że tym razem startujący podążali w przeciwnym kierunku, co pozwoliło uniknąć spaceru pod wiatr na odcinku plażowym.

fot. CIT Łeba
fot. CIT Łeba

Duża część uczestników postanowiła przyjechać do Łeby na cały weekend. Była też grupa osób, które zaczęły już pobyt od 17 marca i przyjechały na Tydzień Nordic Walking dla Aktywnych, podczas którego przygotowywały się do Mistrzostw. Dla nich organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcyjne punkty programu. W piątek w Zdrowotel Łeba można było wysłuchać wykładu o zdrowym żywieniu oraz koncertu szant duetu TRAWERS. Zawodnicy wymieniali wrażenia podczas sobotniej uroczystej kolacji, a w niedzielny poranek mogli wziąć udział w kąpieli Morsów Łebskich oraz wybrać się na wycieczkę na Wydmy Ruchome.

II Mistrzostwa Nordic Walking w Łebie o Palmę Pierwszeństwa i jednocześnie otwierająca cykl zawodów Pucharu Pomorza Nordic Walking, należały do wyjątkowo udanych zarówno dzięki wszechobecnemu „duchowi sportu” jak i doskonałej organizacji. A kolejne zawody w Łebie 30 listopada 2013 roku, które zamkną cykl zawodów Puchar Bałtyku i Pucharowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking.

Adrian Sosnowski, Agnieszka Pałac

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.