Włamał się do golfa, ale był zbyt pijany by odjechać

25 marca 2013r. | Drukuj

W sobotę policjanci z Lęborka dzięki prawidłowej reakcji mieszkańca zatrzymali 31-latka który włamał się do vw golfa. Mężczyzna był jednak zbyt pijany, aby odjechać z miejsca. Zatrzymany miał przy sobie pęk kluczy wykorzystanych do włamywania.Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Lębork

KPP Lębork

W sobotę w nocy policjanci z Lęborka otrzymali od anonimowego mieszkańca zgłoszenie o mężczyźnie włamującym się do vw golfa. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali mężczyznę siedzącego wewnątrz golfa. Włamywacz nie zwracając uwagi na policjantów i ich polecenia do opuszczenia pojazdu, usiłował włączyć silnik i odjechać. Był jednak zbyt pijany. Dopiero gdy funkcjonariusze siłą wyciągnęli go z golfa i przewieźli na komendę, dotarło do niego gdzie jest i co zrobił. Zatrzymany 31-latek, mieszkaniec gminy Cewice miał przy sobie pęk kluczy samochodowych, za pomocą których otworzył drzwi i usiłował odpalić silnik. Jak się okazało powodem włamania była chęć kradzieży pojazdu i sprzedaży go na złom. Samochód został przekazany właścicielowi, a włamywacz spędził noc w policyjnej celi.

W trakcie rozmowy na komendzie mężczyzna przyznał, że po wejściu do samochodu „urwał mu się film” i nie pamięta jak znalazł się na komendzie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut włamania do samochodu i usiłowania jego kradzieży, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komendant dziękuje, osobie, która zgłosiła włamanie i podkreśla, że takie zachowanie zasługuje na pochwałę i należy je naśladować.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze