KPP Lębork

Wczoraj wieczorem w Cewicach odbyła się debata społeczna policji z mieszkańcami, w której uczestniczył Wójt Gminy, Komendant Powiatowy z Lęborka oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP Gdańsk. Głównymi tematami debaty były sprawy bezpieczeństwa, wnioski społeczne oraz oczekiwania wobec lęborskiej policji. 

KPP Lębork
KPP Lębork

W czwartek o godz. 17:30 w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Wójta Gminy Cewice wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Lęborku. Tematem debaty były sprawy bezpieczeństwa nurtujące mieszkańców, w tym ich oczekiwania oraz funkcjonowanie Policji po zmianach organizacyjnych KPP Lębork wprowadzonych z dniem 1 stycznia b.r. Debata była prowadzona przez moderatora i rejestrowana przez lokalną telewizję kablową oraz policję.

W spotkaniu oprócz przybyłych 15 mieszkańców udział wzięli sołtysi i radni gminy Cewice. W trakcie debaty głos zajęło kilkumieszkańców gminy oraz radny i przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Lęborku. Najbardziej interesującym mieszkańców i radnych tematem była planowana budowa i wzmocnienie etatowe nowego Posterunku Policji w Cewicach. Poruszone zostały również kwestie bezpieczeństwa na drogach oraz bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych takich jak np. Dożynki.

Na pytania mieszkańców odpowiadał Komendant Powiatowy oraz kierownik Posterunku i Dzielnicowy. Wszystkie wnioski złożone przez mieszkańców zostały odnotowane i będą na bieżąco realizowane. Pod koniec debaty przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Lęborku – Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa, Transportu i Drogownictwa – Grzegorz Palasz, omówił i podsumował pracę lęborskiej Komendy Policji w minionym 2012 roku. Na koniec debaty Komendant – insp. Jacek Partyka podziękował przybyłym gościom oraz mieszkańcom i zaprosił na kolejne tego typu spotkania.

Kolejna debata społeczna odbędzie się z mieszkańcami i władzami gminy Nowa Wieś Lęborska prawdopodobnie już pod koniec kwietnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.