Fot. Sławomir Łukaszuk

Niedługo rozpocznie się budowa tunelu łączącego lęborski dworzec PKP z ul. Żeromskiego. Firma z Gdańska opracowuje już program funkcjonalno-użytkowy dla inwestycji.  

Fot. Sławomir Łukaszuk
Fot. Sławomir Łukaszuk

Temat budowy przejścia podziemnego, które łączyłoby dworzec PKP w Lęborku z ul. Żeromskiego od dawna nurtował mieszkańców. Jak na razie dla pasażerów tunel dostępny jest tylko jednostronnie od strony dworca i sięga on do trzeciego peronu. Jego wydłużenie ułatwi dostęp do dworca podróżnym, zmierzającym od strony ul. Krzywoustego czy osiedla Sportowego. Do tej pory mieszkańcy tych rejonów, chcąc skrócić sobie drogę z dworca przechodzili przez tory. Jak wiadomo jest to niezgodne z prawem a przede wszystkim niebezpieczne. Na szczęście teraz ma się to zmienić.

Program zakładać będzie wybudowanie przedłużenia tunelu do ul. Żeromskiego, wybudowanie klatki schodowej, windy dla niepełnosprawnych, zadaszenia wyjścia z tunelu oraz wybudowanie miejsc postojowych dla rowerów. Docelowo wzdłuż ul. Żeromskiego mają być wybudowane również miejsca parkingowe dla samochodów. Wspomniana winda przeznaczona dla osób niepełnosprawnych niestety będzie dostępna wyłącznie od jednej strony tunelu.

Wykonanie projektu przez Biuro Projektów Kolejowych z Gdańska to koszt 30 tys. złotych. Opracowanie to ma wykazać najbardziej optymalny wariant rozbudowy. Prace prawdopodobnie rozpoczną się wiosną. Wydłużenie tunelu będzie kosztowało ponad 1,2 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.