Pracownik starostwa brał łapówki? Został zwolniony dyscyplinarnie

20 marca 2013r. | Drukuj

Trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracownika starostwa powiatowego w Lęborku złożył do prokuratury starosta lęborski Wiktor Tyburski. Nieuczciwy pracownik został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

fot. GK

fot. GK

Zwolniony został jeden z pracowników starostwa powiatowego w Lęborku odpowiedzialny za wydawanie pozwoleń na budowę. Pierwsze sygnały o niepokojących praktykach pracownika placówki trafiły do starosty pod koniec ubiegłego roku. Jedna z lokalnych gazet poinformowała starostę, że posiada informacje jakoby niektórzy petenci, którzy starali się o pozwolenie na budowę, byli delikatnie informowani o konieczności wręczenia łapówki. Starosta poinformował o zdarzeniu prokuraturę, natomiast urzędnik został odsunięty od spraw zawodowych.

Drugie zawiadomienie wynikało z kontroli wewnętrznej przeprowadzonej w wydziale. Wtedy pojawiło się podejrzenie, że nieuczciwy pracownik mógł dopuścił się podpisywania pozwoleń na budowę, wtedy, kiedy nie był do tego upoważniony. W toku postępowania złożone zostało trzecie zawiadomienie, które włączono do wszczętego wcześniej śledztwa.

Obecnie lęborska prokuratura prowadzi działania mające na celu rozstrzygnięcie, czy inspektor rzeczywiście jest winny. Zlecono opracowanie ekspertyzy, która ma wykazać, czy podpis na dokumentach należy do niego. Prawdopodobnie w kwietniu zwolnionemu pracownikowi zostaną postawione zarzuty.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz