fot. sp9.slupsk.pl

W Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XVII Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2013” oraz towarzyszący mu XII Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski o „Laur Słupskich Kotwic” i XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Łajba 2013” o tematyce morskiej i marynistycznej.

fot. GK
fot. GK

Muzykę o tematyce marynistycznej oceniało jury w skład którego weszli słupscy dziennikarze radiowi. Na scenie wystąpili wykonawcy, którzy przenieśli widzów w cudowne klimaty pieśni szantowych. Konkursy skierowane są do uzdolnionej muzycznie, plastycznie i literacko młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz domów i ośrodków kultury województwa pomorskiego i całego kraju. Prace dziennikarskie Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur Słupskich Kotwic” zostaną opublikowane w Gazecie Kaszubskiej, która sprawowała patronat medialny nad festiwalami.

Patronat nad festiwalami sprawowali Andrzej Królikowski, Prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Senator RP – Kazimierz Kleina. Współorganizatorem imprezy była Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego reprezentowana przez Prezesa Mirosława Kamińskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.