Rajd Nocny 2012 - Mors Negri/www.rajdnocny.pl

W czwartek 7.03.2013 w MDK w Rumi w godzinach około 16.00 – 19.00 odbędzie się audiencja delegacji z Sokoła lwowskiego u cara Aleksandra II Romanowa. Członkowie Towarzystwa wystąpią z prośbą o ułaskawienie Stanisława Abłamowicza. Brzmi poważnie? To nic innego jak kolejny już XIII Zimowy Fabularyzowany Rajd Nocny, czyli dobra zabawa w przemyślanej oprawie.

Rajd Nocny 2012 - Mors Negri/www.rajdnocny.pl
Rajd Nocny 2012 – Mors Negri/www.rajdnocny.pl

Tegoroczna edycja XIII Zimowego Fabularyzowanego Rajdu Nocnego odbędzie się w nocy z 8 na 9 marca w lasach wokół Rumi, Kazimierza, Dębogórza. Tym razem uczestnicy zmierzą się z historią i wydarzeniami na Alasce w XIX wieku. – Akcja rajdu toczy się na terenach Alaski w roku 1867, tuż przed sprzedażą tych terenów przez Rosjan Stanom Zjednoczonym. Uczestnicy w grupach wcielają się w członków Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, a ich celem jest uzyskanie ułaskawienia dla zesłańca powstania styczniowego – Stanisława Abramowicza przez cara Aleksandra II poprzez skontaktowanie się z Bonawenturą Krzyżanowskim (Polakiem w delegacji Stanów Zjednoczonych) i udaremnienie podpisania aktu sprzedaży Alaski przez „fałszywą” delegację – zapowiada Paulina Zych współorganizatorka, vice-prezes Stowarzyszenia Miłośników Turystyki „Włóczykij” z Rumi.

Dodatkowym źródłem informacji dla uczestników Rajdu będzie specjalnie przygotowana gazetka miasta na Alasce z roku 1867 roku. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenia Miłośników Turystyki „Włóczykij” z Rumi.

Galeria

fot. Gazetka przygotowana specjalnie na rajd/mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.