KPP Lębork

Do jednej z lęborskich klas gimnazjalnych wszedł zamaskowany mężczyzna i usiłował włamać się do komputerowych systemów szkoły. Robił to na oczach uczniów. Został zatrzymany przez policje. Był to wstęp do pogadanki policjantów z gimnazjalistami na temat przestępczości internetowej. 

KPP Lębork
KPP Lębork

We wtorek przed południem do jednego z gimnazjów w Lęborku wezwano policję w związku z wtargnięciem do klasy zamaskowanego mężczyzny, który na oczach uczniów zaczął włamywać się do systemów szkolnych. Na miejscu  policja zatrzymała włamywacza. Uczniowie klasy byli całkowicie zaskoczeni obserwowaną sytuacją. Całe zdarzenie było na szczęście tylko wstępem do pogadanki policjantów z gimnazjalistami na temat przestępczości internetowej. Policjanci zajmujący się profilaktyką młodzieży przedstawili w trakcie spotkania tematykę związaną z zabezpieczaniem dostępu do swoich kont na portalach społecznościowych oraz poczty. Funkcjonariusze mówili również o aspektach prawnych i odpowiedzialności karnej za czyny związane z tego typu przestępczością. Młodzież z uwagą słuchała przekazywanych informacji.

KPP Lębork
KPP Lębork

Spotkanie odbyło się na zaproszenie wychowawczyni klasy oraz dyrekcji szkoły. Była to kolejna wizyta mundurowych w tym gimnazjum, którego dyrekcja i grono pedagogiczne nie boją się rozmawiać i rozwiązywać problemów młodzieży korzystając z wiedzy policjantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.