GK

Dworzec PKP w Lęborku będzie wyremontowany. Prace mają ruszyć w kwietniu i potrwają do czerwca 2014 r. Rozpisany przetarg ma wyłonić wykonawcę.

GK
GK

PKP S.A. ogłosiło przetarg nieograniczony na wykonanie przebudowy dworca kolejowego w Lęborku. Zgłoszenia będą przyjmowane do ósmego marca, natomiast w kwietniu prace mają ruszyć. Koniec remontu planowany jest na 30 czerwca 2014 r.

Dworzec aktualnie nie jest w zbyt dobrym stanie technicznym. Na szczęście będzie on kompleksowo zmodernizowany. Niska część dworca zostanie wyburzona, a w jej miejsce powstaną miejsca parkingowe. Budynek będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdzie się w nim również pomieszczenie dla osób z małymi dziećmi. Przebudowany zostanie hol główny i kasy biletowe. Prace obejmą również m.in. wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, położenie nowych instalacji, wymianę posadzki oraz położenie nowych tynków. Budynek będzie ocieplony a pokrycia dachowe wymienione. Dworzec wewnątrz całkowicie zmieni swój wygląd. Nie wiadomo jeszcze czy nowa elewacja będzie nawiązywała do obecnego wyglądu.

W budynku znajdą się również restauracja, sklep spożywczy, a może nawet świetlica dla dzieci. Niewykluczone, że część pomieszczeń zostanie zagospodarowana przez miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.