youtube.pl

We wtorek, 19 lutego lęborski szpital i Gdański Uniwersytet Medyczny zawarły „Porozumienie w sprawie współpracy dydaktycznej i praktyk studenckich”. Studenci Akademii będą uczyć się w Lęborku.

youtube.pl
youtube.pl

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku oraz Gdański Uniwersytet Medyczny zawarły porozumienie w ramach którego studenci Akademii będą odbywać praktyczną naukę zawodu w tutejszej placówce.

Studenci piątego i szóstego roku nie tylko będą nabywać umiejętności praktyczne ale również niejako uzupełniać kadrę szpitala. Według rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego biorąc pod uwagę niedobór  w całym kraju kadry medycznej, studenci będą również ciekawymi partnerami dla lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Być może po zakończeniu nauki część z nich zasili szeregi personelu w lęborskim szpitalu.

Praktykanci, będą szkolić się na różnych oddziałach. Z uwagi na dużą ilość zabiegów wykonywanych w szpitalu będą mogli aktywnie uczestniczyć przy stole operacyjnym na początku jako statyści, a później jako asystenci wykonujący podstawowe czynności związane z zabiegami.

Dal studentów przygotowano bazę noclegową. Pokoje wraz z łazienkami oraz kuchnią mają zapewnić im doskonałe warunki do nauki i wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.