fot. Młodzi stawiają na Firmy z niewielkim wkładem/Źródło: Rzeczpospolita

Redakcje  „Rzeczpospolitej” i „Gazety Giełdy Parkiet” prowadzi konkurs na najlepszy biznesplan. Do wzięcia udziału namawia głównie osoby z małych miejscowości. Nagroda główna 50 tys. złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 20 marca b.r.

fot. Młodzi stawiają na Firmy z niewielkim wkładem/Źródło: Rzeczpospolita
fot. Młodzi stawiają na Firmy z niewielkim wkładem/Źródło: Rzeczpospolita

Konkurs  ma na celu wspieranie przedsiębiorczości, przeznaczony jest dla młodych ludzi z małych miejscowości; mikro przedsiębiorców,  którzy sami chcą prowadzić działalność gospodarczą lub zamierzają zatrudnić do 5 osób a planowany biznes ma stać się dla nich stałym źródłem utrzymania. Zgłoszenia przyjmowane są zarówno od początkujących, którzy nie mają nawet zarejestrowanej firmy, jak i od tych, którzy już działają na rynku, ale brakuje im pieniędzy na podbój nowych branż.

Konkursowi  towarzyszy akcja Rzeczpospolita Powiatowa, która ma na celu określenie czynników zewnętrznych i wewnętrznych sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości   w małych miejscowościach,  zidentyfikowanie barier rozwoju mikroprzedsiębiorstw i potrzebnych form wsparcia jak również przedstawienie działań ukierunkowane na przełamanie barier , motywowania i inspirowania ludzi do „brania losu we własne ręce” . Wstępnej oceny przesłanych biznesplanów dokonają zespoły eksperckie składające się z osób wskazanych przez Rzeczpospolitą i Bank.

Spośród wybranych tą drogą prac Kapituła Konkursu wyłoni  laureatów Konkursu. Dla Zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 50 tys., 20 tys. i 10 tys.  za zajęcie trzech pierwszych miejsc oraz  roczną opiekę firmy doradczej dla każdego   z laureatów.

Partnerem Strategicznym  Konkursu i fundatorem nagród jest Bank Pocztowy.

Regulamin konkursu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.