fot. motogen.pl

Nowego rozporządzenia ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie kursu reedukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, nad którego projektem pracuje rząd zaostrzy przepisy wobec kierowców.

fot. motogen.pl
fot. motogen.pl

Zgodnie z rozporządzeniem na dodatkowy kurs mają być wysyłane osoby, które przekroczyły limit 24 punktów karnych. Po jego odbyciu konto z punktami się wyzeruje, ale przez następne pięć lat każde następne przekroczenie rocznego limitu będzie skutkowało odebraniem uprawnień. Kurs będzie droższy niż obecne szkolenia, podczas których można uzyskać anulowanie 6 punktów karnych (500 zł zamiast 300 zł), i dłuższy. Trwać będzie bowiem cztery dni (28 godzin zajęć). Kłopot w tym, że zajęcia te mają się odbywać wyłącznie w dni powszednie – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Dodatkową uciążliwością będzie z pewnością termin kursu, który jak zakłada Ministerstwo Transportu, odbywać się będzie w ciągu tygodnia. – Należy zauważyć, że prowadzenie kursu reedukacyjnego w dni powszednie ma stanowić dodatkową uciążliwość dla osób skierowanych na ten kurs – informuje Maciej Jankowski, podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu. Nie wszystkim ten pomysł się podoba, uważają iż nałożenie terminu kursu w dni powszednie utrudni jego odbycie. Osoba ukarana 24 punktami będzie zmuszona wziąć cztery dni wolne w pracy. Kursy reedukacyjne mają obowiązywać od 4 stycznia 2016 r.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.