wikipedia.pl

PKP S.A. planuje sprzedać w tym roku 50 dworców. Na liście znajdują się także te, znajdujące się w województwie pomorskim.

wikipedia.pl
wikipedia.pl

Jarosław Bator, dyrektor zarządzający Pionem Nieruchomości, poinformował, że PKP S.A. planuje sprzedać w tym roku 50 dworców. Wśród nich znajdują się m.in. dworce w  Ustce i Gdańsku Oliwie. Natomiast na 13 największych dworcach pojawią się menadżerowie, którzy będą dbali o komfort usług zarówno dla pasażerów, jak i najemców.

Obecnie trwa proces wyceny nieruchomości z listy 50 dworców, a wiosną pojawią się oferty sprzedaży w prasie ogólnopolskiej i na stronie internetowej PKP. Oferta skierowana jest do każdego, kto ma pomysł na wykorzystanie dworca np. w celach komercyjnych.

PKP SA zarządza 2,5 tys. dworców kolejowych, z czego ok. 600 obsługuje ruch pasażerski pociągów. Ze względu na wysokie koszty utrzymania, PKP SA planuje zbycie na rzecz samorządów dworców zlokalizowanych głównie w mniejszych miastach. Obecnie prawie 250 dworców jest gotowych do przekazania „od ręki”. W 2012 roku w ten sposób samorządy stały się właścicielami 58 dworców. Docelowo przekazanych samorządom lub wystawionych na sprzedaż ma być łącznie 800 dworców.

2 KOMENTARZE

 1. W Ustce już od dobrych kilku lat dworzec PKP stoi bezużyteczny, a połączeń do ustki za pośrednictwem kolei jest tyle co kot napłakał…

 2. Nigdzie nie można dowiedzieć się co odpowiednie służby PKP zrobiły aby przygotować coś innego dla pasażerów korzystających z usług PKP w miejscu gdzie znajduje się dworzec oliwski do sprzedania. Wydaje się, że racjonalnym działaniem jest najpierw opracować projekt który uzupełni braki powstałe z tytułu sprzedaży i dopiero potem można mówić o sprzedaży. O ile mi wiadomo w tej sprawie nie zrobiono NIC. Jakoś to będzie, a poza tym to będzie problem ludzi korzystajacych z usług PKP a nie dyrektorów zainteresowanych pozbyciem się problemu.
  Pytania:
  1. Jak zapewni się sprzedaż biletów inną niż przez internet?

  2. Jak zapewni się miejsce pracy dla kasjerek tak aby spełniały one wymagania stanowiska pracy?

  3. Jak umozliwi się dojazd autami do dworca/peronów/pociągów w Gdańsku Oliwie?
  .Na tepytania nie ma odpowiedzi !!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.