Spotkanie poetyckie w lęborskiej bibliotece

15 lutego 2013r. | Drukuj

13 lutego na zaproszenie lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pedagogicznej Bibliotece w Lęborku odbyło się spotkanie autorskie z poetką Katarzyną Nazaruk. Autorka zaprezentowała wiersze z debiutanckiego tomiku „Żona Beduina”, który został wydany w 2011 r. w ramach stypendium Prezydenta Miasta Słupska, a także najnowsze teksty, opublikowane na łamach „Angory”, „Powiatu Słupskiego”, „Akantu” oraz w antologii „Piękni ludzie” Adama Siemieńczyka.

Poetka Katarzyna Nazaruk / fot. Jolanta Bona

Poetka Katarzyna Nazaruk / fot. Jolanta Bona

Spotkanie miało charakter dialogu na temat pozycji kobiety w społeczeństwie, możliwości samorealizacji , niezależnie od wieku, twórczości w ogóle. Katarzyna Nazaruk przekazała dla czytelników Pedagogicznej Biblioteki w Lęborku i słuchaczek uniwersytetu kilka swoich książek.

Katarzyna Nazaruk, ur. w 1974 r. w Słupsku. Absolwentka Filologii Polskiej i Bibliotekoznawstwa w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku oraz studiów podyplomowych Wizaż, stylizacje i technologie fryzjerskie w WSZUiE w Poznaniu. Stypendystka Prezydenta Słupska w dziedzinie kultury w roku 2011. Pracuje jako nauczycielka bibliotekarka, polonistka i nauczyciel fryzjerstwa w słupskiej szkole ponadgimnazjalnej. Od 6 lat organizuje w ZSP nr 4 w Słupsku Miedzyszkolny Konkurs Poetycki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i Powiatu. Swoje pisarskie pasje na co dzień łączy z pracą edukacyjną. Uczestniczy w spotkaniach nieprofesjonalnej grupy poetyckiej działającej przy Starostwie Powiatowym w Słupsku-„Wtorkowe spotkania poetyckie”.
Tomik poetycki „Żona Beduina” wydany w 2011 r., który został przyjęty z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników to jej książkowy debiut. Publikowała swoje wiersze na łamach „Akantu”, „Powiatu Słupskiego”, „Mrocznej Środkowo-Wschodniej Europy”, „Toposu”, „ Konturów”, „Angorze”. Jej wiersze znajdują się także antologiach poezji, m. in. w : „Harmonia dusz” , „Piękni ludzie., antologiach wydawanych cyklicznie przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.
Laureatka kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich i wyróżnień , m. in.:
– I miejsce w I Konkursie Poetyckim dla Nauczycieli organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Słupsku w 2010r.
– 3 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Poezji Wąglany 2010 r.
– 2 nagroda i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Szuflada”, organizowanym przez „Bibliotekę w Szkole”- 2011r.
– 3 nagroda w Ogólnopolskim konkursie poezji „ Harmonia dusz” w 2011r.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaLęborkSłupsk
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze