Fot. sydsvenskan.se: 31-letnia Szwedka nadal jest w śpiączce

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego skontrolują Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku. CBA przejmuje śledztwo w sprawie szwedzkiej pacjentki, która zapadła w śpiączkę po operacji plastycznej.

Fot. sydsvenskan.se: 31-letnia Szwedka nadal jest w śpiączce

O kontroli w gdańskiej placówce zdecydowała Prokuratura Okręgowa. CBA sprawdzi m.in. dokumentację finansową PCT. Funkcjonariusze szukają nieprawidłowości w rozliczaniu się gdańskiego szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia.
– CBA zajmie się wątkiem ekonomicznym. Chodzi m.in. o sprawdzenie nieprawidłowości w szpitalu związanych z operacjami komercyjnymi, które szpital prowadził od 2006 r. – mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

PCT, w którym 31-letnia pacjentka ze Szwecji, po zabiegu operacji plastycznej zapadła w śpiączkę, zostało już skontrolowane przez Pomorski Urząd Wojewódzki. Kontrolę rozpoczął także organ założycielski lecznicy, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.  Szwedka Christina Hedlund zapadła w śpiączkę, a rodzina obwinia o to polskich lekarzy, którzy przeprowadzali operację powiększenia piersi. Okazało się, że gdańska placówka w latach 2008 – 2010 przeprowadziła aż 78 nielegalnych operacji – także okulistycznych. Jerzy Karpiński, pomorski lekarz wojewódzki podkreśla, że wyniki kontroli obciążają dyrekcję Pomorskiego Centrum Traumatologii, a nie lekarzy. –  Szpital nie ma uprawnień do prowadzenia chirurgii plastycznej i okulistycznej  i w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, standardy bezpieczeństwa oraz stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów – powiedział Jerzy Karpiński. Po nieudanej operacji 31-latki ze Szwecji w szpitalu wykonano jeszcze 10 takich zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.