fot. http://forum.film.org.pl

8 lutego odbyła się w Polsce premiera filmu do którego oświadczenie wydało Miasto Gdańsk. W amerykańskiej produkcji „Wróg numer jeden” pojawia się informacja o tajnych więzieniach CIA na terenie portu gdańskiego, co od razu prostuje Urząd Miejski w Gdańsku.

fot. http://forum.film.org.pl
fot. http://forum.film.org.pl

8 lutego swoją premierę w Polsce miał film, o którym głośno było jeszcze przed jego emisją. „Wróg numer jeden” to film, który opowiada o polowaniu na Osamę bin Ladena – najsłynniejszego terrorystę – z perspektywy młodej agentki CIA. W filmie pojawia się kilkusekundowa informacja tajnych więzień CIA, których rzekomo lokalizacja była w gdańskim porcie. Władze miasta Gdańsk, żeby to wyjaśnić wydał oświadczenie.

W związku z premierą głośnego filmu „Wróg numer jeden” przypominamy, że nie jest to film dokumentalny, lecz fabularny a więc oparty na fikcyjnych wydarzeniach. Wykorzystanie gdańskiego portu jako tła dla lokalizacji jednego z tajnych więzień CIA, trzeba więc traktować wyłącznie w kategoriach pomysłu scenograficznego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – Władze Gdańska nie posiadają żadnych informacji potwierdzających, by sytuacja podobna do filmowej mogła się wydarzyć w rzeczywistości – podkreśla rzecznik – Mamy nadzieję, że Gdańsk – mimo iż przypadkowo odegrał w filmie Kathryn Bigelow rolę „czarnego charakteru” – nadal kojarzony będzie na całym świecie przede wszystkim jako miasto Wolności i Solidarności.

Film „Wróg numer jeden” otrzymał 5 nominacji do Oscara, w tym w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.