Fot. GK

Lotnisko w Gdańsku obsłużyło w styczniu ponad 182 tys. pasażerów, czyli o prawie 8 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.  Jest więcej lotów do Londynu i Skandynawii.

Tak dobry wynik lotnisko zawdzięcza przede wszystkim zwiększonej częstotliwości linii Ryanair do Londynu Stansted. Od grudnia samoloty irlandzkiego przewoźnika latają do stolicy Wielkiej Brytanii dwa razy dziennie. Jest też więcej połączeń węgierskiej linii Wizzair do miast Skandynawii.

Fot. GK
Fot. GK

Prezes zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku Tomasz Kloskowski podkreśla, że jeszcze w tym roku na lotnisku w Rębiechowie pojawią się rękawy umożliwiające wygodne wejście i wyjście z samolotów.  – W ciągu dwóch lat terminal pasażerski T2 zostanie rozbudowany i powstanie nowoczesna i przestronna hala przylotów; terminal zintegrowany zostanie też ze stacją budowanej Kolei Metropolitalnej – powiedział.

Gdańskie lotnisko w 2012 roku obsłużyło 2 miliony 906 tys. pasażerów, czyli o 18 proc. więcej niż rok wcześniej. Pod względem liczby odprawionych podróżnych gdańskie lotnisko uplasowało się na trzecim miejscu w Polsce.

Fot. GK
Fot. GK

W kwietniu ubiegłego roku w gdańskim porcie został oddany do użytku nowy terminal pasażerski T2. To inwestycji o wartości prawie 400 mln zł. Wcześniej zbudowano nową drogę kołowania, płytę postojową i stanowiska do odladzania. Dzięki rozbudowie lotnisko może obsłużyć rocznie pięć milionów pasażerów – dwa razy więcej niż przed remontem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.