fot. Pociąg PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście/PKP

Zapowiedziany na jutro strajk kolei wprowadzi paraliż komunikacyjny na dwie godziny. Ruch pociągów zostanie wstrzymany na wybranych punktach sieci komunikacyjnej. Co będzie z trasą SKM Trójmiasto?

fot. Pociąg PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście/PKP
fot. Pociąg PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście/PKP

Do końca jeszcze nie wiadomo czy kolejki SKM będą kursować w piątek 25 stycznia według rozkładu. Z informacji podanych przez SKM Trójmiasto nie wynika żadna jednoznaczna odpowiedź – W dniu dzisiejszym (23.01.2013r.) Zarząd Spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sp. z o.o., ustalił z przedstawicielami Związków Zawodowych, że ewentualna akcja protestacyjna wśród pracowników naszej Spółki ograniczy się jedynie do wywieszenia biało czerwonych flag na pociągach SKM. Oznacza to, że ruch pociągów SKM w dniu 25 stycznia 2013 roku powinien odbywać się bez zakłóceń.

Jednak z uwagi na trwające negocjacje pomiędzy stroną Związkową, a przedstawicielami Pracodawców może zapaść decyzja o zmianie zakresu i formy akcji protestacyjnej, o czym niezwłocznie poinformujemy Państwa w kolejnym komunikacie. Na wczorajszej konferencji prasowej związkowcy poinformowali, że strajkować będą pracownicy spółek z grupy PKP: PKP Polskich Linii Kolejowych, PKP Cargo, PKP Intercity oraz PKP Energetyki. Nie oznacza to jednak, że w trasy wyjadą pociągi operatorów spoza kolejowego holdingu. Rozmowy zarządu PKP ze związkami kolejowymi nadal trwają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.