opis

Znany lęborski piekarz Eugeniusz Głodowski otrzymał Medal Burmistrza Miasta Lęborka.  To wyróżnienie za wyjątkową promocję miasta.

Kilka tygodni temu E. Głodowski zdobył na Międzynarodowych Targach Chleba w Jaworze na Dolnym Śląsku tytuł  „Najlepszego Piekarza w Polsce w 2010 r.”. Miejscy rajcy uhonorowali to  niezwykłe branżowe osiągnięcie podczas sesji Rada Miasta. W trakcie uroczystości zaprezentowany został film o 21-letniej działalności cukierni i piekarni Głodowskiego, w której dziś powstaje aż 50 gatunków chleba. Jak się okazuje wypieki z Lęborka są najlepsze w kraju!

Eugeniusz Głodowski został wybrany Najlepszym Piekarzem w Polsce 2010 na Międzynarodowych Targach Chleba w Jaworze.

Międzynarodowe Targi Chleba są organizowane w Jaworze na Dolnym Śląsku od 1997 roku. Przez trzy dni można tam podziwiać kunszt najlepszych piekarzy i cukierników z kraju i zagranicy, smakować wyjątkowe wyroby i zapoznać się z tradycją pieczenia chleba oraz zobaczyć „na żywo” cały proces powstawania pieczywa. Obok licznych spotkań biznesowych odbywają się również Europejskie i Samorządowe Dni Chleba – prezentacja polskiego i europejskiego folkloru związanego z uprawą zbóż i chlebem, a także pokazy mistrzów piekarnictwa z Rosji, Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec, Włoch.

1 KOMENTARZ

  1. może i prawda ze chleb dobry i wogle ale jakie meczeństwo
    ja dziekuje za 2 lata pracy u p.E Głodowskiego
    pracowałem u niego jako uczeń i nie polecam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.